Szkolenia i kursy z obróbki cieplnej

OBRÓBKA CIEPLNA: SZKOLENIA, KURSY I DORADZTWO

Melontools to także wiedza o obróbce cieplnej stali.

Proponuję Państwu:

  • szkolenia z zakresu obróbki cieplnej,
  • doradztwo z zakresu obróbki cieplnej.

Szukasz szkolenia w zakresie obróbki cieplnej dla swoich pracowników?

Żaden z proponowanych zakresów szkoleń nie odpowiada zakresowi obowiązków twoich pracowników?

Zatrudniasz hartowników z dużym stażem, chcesz jednak poszerzyć zakres swoich usług o nowe materiały? Obecne szkoły/uczelnie nie do końca potrafią przekazać wiedzę, przychodzi nowy pracownik, niby z wiedzą o obróbce cieplnej i klops, nie radzi sobie? Pojawiają się błędy/straty?

Może konstruktorzy w biurze projektowym nie do końca radzą sobie z doborem materiału w dziwnym środowisku? Do tego nie do końca rozumieją jakie różnice we własnościach materiału wynikają ze zmiany grubości?

Masz dobrych fachowców, jednak zdajesz sobie sprawę, że jak się nie szkolą, to nie tylko stoją w miejscu?

Nie będę uczył Ciebie lub Twoich pracowników niepotrzebnych zagadnień. Po podaniu wymagań: zakres obowiązków pracownika, wyposażenie hartowni, gatunki materiałów obrabianych, typy obróbek cieplnych, zakres projektowanych konstrukcji „uszyję na miarę” zakres szkolenia pod konkretne zamówienie. Tylko wiedza niezbędna do zrozumienia tego co się dzieje w Twoim warsztacie/Twojej firmie.

Nie przedstawię sztywnego zakresu szkolenia, najpierw posłucham jakie masz wymagania, wypytam dokładnie jakie występują u Ciebie (w Twojej firmie) problemy. Zadam masę pytań i dopiero wtedy zaproponuję zakres szkolenia.

Mam duże doświadczenie w przekazywaniu wiedzy z zakresu obróbki cieplnej ludziom bez wykształcenia kierunkowego, czy nawet technicznego. Obróbka cieplna jest prosta, jeśli wykładowca potrafi ją przekazać.

Wieloletnia praktyka w zakładzie ciężkim (Huta Częstochowa), długa współpraca z małymi hartowniami, często z bardzo ubogim wyposażeniem, wykształcenie w kierunku Inżynieria Materiałowa, wykształcenie i praktyka w zawodzie IWE (International Welding Engineer), drobne sukcesy w ułatwianiu obróbki cieplnej innym, min.: http://melontools.com/melonkote850/ (receptura opracowana by hartowanie w zwykłym piecu komorowym było łatwe), http://melontools.com/melondizer/  (urządzenie stworzone dla polskich knifemakerów). To moje atuty. Jednak mój największy atut jest inny: obróbka cieplna to moje hobby, lubię ją wykonywać, rozwiązywać problemy, opowiadać o niej. W tym punkcie trudno mnie przebić! Tu przykłady:

http://blog.melontools.com/obrobka_cieplna/proba_metcalfa/

http://blog.melontools.com/obrobka_cieplna/hartowanie_katany/

To tylko próbka, proponuję przejrzeć wszystkie wpisy na blogu: http://blog.melontools.com cały dział Obróbka cieplna.

Ale, ale, to nie wszystko. Mogę zorganizować szkolenie w Twoim mieście, w Twojej firmie. Ja dojadę, a Ty/Twoi pracownicy nie będą oderwani całkowicie od rodziny/firmy. W razie potrzeby kilkudniowe szkolenie podzielę na osobne dni: poniedziałek/szkolenie, wtorek/praca, środa/szkolenie, czwartek/praca, piątek/szkolenie. Firma/rodzina nie odczują uciążliwości rozłąki, biorę to na siebie. 🙂

Ostatni atut: na co dzień wykorzystuję swoją wiedzę o obróbce cieplnej. Patrzę więc na nią także ze strony technologa/hartownika. Najlżejsze na świecie Polskie czekany Eliteclimb http://eliteclimb.com (jedyne produkowane w Polsce) uzbrojone są w stal od MelonTools. To dla mnie powód do dumy. A to nie cały asortyment stalowych narzędzi jakie produkuję…

W razie zapotrzebowania we współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego mogę przygotować Kurs z zakresu obróbki cieplnej.

Zapraszam: kontakt@melontools.com   tel. 73 000 80 15