Obróbka Cieplna

Witam w dziale bloga poświęconym stali i metalom.

Kim jestem?

Nazywam się Paweł Chrzęstek, Ukończyłem studia na Wydziale Metalurgii i Inżynierii Materiałowej, kierunek Inżynieria Materiałowa. Uzyskałem też dyplom IWE: Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika.

Pracowałem ponad dwie dekady  przemyśle ciężkim: w Hucie Częstochowa, w większości na Wydziale Stalownia.

Dział „Obróbka Cieplna” tego bloga jest poświęcony ogólnie metalom i w szczególności stali: własnościom, obróbce cieplnej, pułapkach jakie można napotkać zajmując się stalą i metalami. Będą starał się tu przybliżyć „tajniki” obróbki cieplnej stali, tematy zbliżone do obróbki cieplnej też się znajdą. Mam nadzieję, że to co napiszę ułatwi zrozumienie co robi ze stalą podczas jej  obróbki cieplnej.

Czasem bedę pisał o nudnych rzeczach, w sumie niepotrzebnych przecież. Proszę jednak o przeczytanie tych nudów, gdyż często bedą wstępem do ciekawych zagadnień.

Dlaczego macie czytać moje teksty? Czym różni się ten blog od innych w sieci, w czym jest lepszy od podręczników, dostępnych online, czy na chomiku? Od wielu lat tłumaczę zagadnienia obróbki cieplnej osobom bez kierunkowego wykształcenia, jak się postaram piszę całkiem przystępnie. Tutaj bardzo się będę starał :).

Szukam osób chętnych do współpracy na mym blogu. Konkretnie, chciałbym by moje teksty zostały przetłumaczone na język obcy, w szczególności angielski, niemiecki. Jeśli ktoś podejmie się przetłumaczenia mych tekstów, zapraszam do współpracy: będzie mi miło.